Dyskusyjo:Korbbal

Ze Wikipedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Košykůwka abo Korbball?[edytuj zdrzōdło]

Jaki sam bydzie title? Jo bych padou korbball

waškorb abo sam korb + ball

Poradzi wtoś pomiynić Košykůwka na Korbball?

A jak godosz. Uon gro w korbbal? Bo to mo być tak jak śe godo we normalnym żyću ◄Ozi64► a jigo godka 19:17, 28 moj 2008 (UTC)
Normalnie w żyću sie godo BASKET, ale to przeca nie bydzie po nasyzmu. Podug mie to bydzie korbbal, abo tyn dopel "b" sie przekludzi na jedyn "b" i bydzie korbal. Dr House 19:25, 28 moj 2008 (UTC)

Jeśli można (przepraszam, że w niewłaściwym języku ;-)) - przeniesienia artykułu pod inną nazwę może na razie dokonać tylko administrator, czyli user:Lajsikonik lub user:Herr Kriss (po 4 dniach od zalogowania powinien pojawić się przycisk umożliwiający to i Wam). Ale czy nie jest przypadkiem tak, że w różnych częściach Śląska mówi się na ten sport różnie? Może należy w artykule uwzględnić obie wersje: "košykůwka" i "korb(b?)all"? Nie wiem, oczywiście, tylko poddaję pod rozwagę. W wikipediach można też zrobić przekierowanie z jednej nazwy na drugą: w pusty artykuł należy wpisać #REDIRECT[[docelowa nazwa]], może to po części rozwiąże problemy z różnymi nazwami czy zapisami. Gytha 20:10, 28 moj 2008 (UTC)

dzięki wielkie za wyjaśnienie Dr House 20:17, 28 moj 2008 (UTC)