Dyskusyjo:Pańůwki

Ze Wikipedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Pomoc w tłumaczeniu[Edytuj zdrzōdło]

Proszę o pomoc w tłumaczeniu tego artykułu, tzn. o poprawianie po mnie błędów, bo dopiero raczkuję w szl :D PS. W dyskusji wolę udzielać się po polsku xD

Żaden problem :) Timpul godka 12:01, 6 wře 2008 (UTC)


Ńy rozumja...[Edytuj zdrzōdło]

Artikel dostou POV, a přeca je tumačyńym ze polskiyj Wikipedyji, kaj mi śe zdo, že je wjynkšo restrykcjo co do POV, a nic mi tam takigo ńy zaznačyli. Uortografjo tyśůnc razy wto inny sam zmjyńou, zdařauo śe nawet, že bouy zmjany tam a nazot. Mom takie wražyńe že wjela sam je ludźi tela je wersji uortografje... Može mi to wtoś wyklarować ? Spliner godka 17:25, 15 wře 2008 (UTC)

To je fakt co můůmy ješče problymy s uortografijům, nale podwjela ńy mo ślůnskij godki literackij, ńy je to ńic do dźiwoty. POV je po tymu, co ńy uńikuo śe sam takich wyrażyń:
We Pańůwkach je jedyn ze nojćekawšych stawjyń we Ślůnsku. Dźiwačny styl baukůnštowy zawdźynčo znakůmitym baumajstrom. We stawjyńu je publično šula podstawowo a gimnazyjo.


Sam brakuje tyž zdřůduůw, nale tygo žech juž ńy uoznočůu. Timpul godka 15:35, 15 wře 2008 (UTC)

Dobra, nů to ale to po co ćepać śe uo uortografjo, skoro ńy ma jak tego sprawdźić? Jak ty to poprawiš po swojymu, to wtoś inny ći može pedźeć, že uon twierdźi že poprawńe je inačyj.
Co do POV, to tak samo je na polskiyj Wikipedyji, a tam nic do tego nikt ńy mo. Ale zmjyńa to.
A co do zdřůduůw, to jo ci wšystkich ńy uzupeuńa, bo ńy jo to wšystko napisou. Co jo napisou, to jak byda mjou trocha wjyncyj času to uzupeuńa. Spliner godka 17:50, 15 wře 2008 (UTC)
Ok, POV chyba śe do wyćepnůńć. Chyba že coś ješče je pod POV ?? Spliner 19:50, 15 wře 2008 (UTC)
Zmjyńiuech na weasel words: "podug ńykerych" (kerych?), "godo śe" - fto godo, a t.p. Lajsikonik 20:33, 15 wře 2008 (UTC)
Te jo nic ńy godům, nale wy sami chyba ńy wjyće jak ta uortografjo a pisowńa ślůnskij godki wyglůndo jak wy nawet admina musiće poprawjać. Mo to aby syns? Ńy lepij jak po prostu bydźe śe dauo čytać ? Jo sam ńy jedyn wyraz widza pjyršy roz ("Krum", kompletńe ńy wjym co to značy),a ślůnskigo užywom na codźyń w doma. Jak znoće lepšo uortografjo to to poprowće. Jo śe skupja na poprawjańu innych felerůw. Pozdrawjom. Spliner 14:35, 18 wře 2008 (UTC)