Dyskusyjo używacza:Lajsikonik

Ze Wikipedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Archiwum godek: moj 2008Dyskusja użytkownika:Lajsikonik/archiwům 2Dyskusyjo używacza:Lajsikonik/Archiw3


Re:[edytuj zdrzōdło]

Piszã do Ciebie, bo żeś je adminym i wiysz nŏjlepij co a jak. Mie sie rozchodzi ino ô to, że jak ftoś pisze artikel dobrze uzdrzōdłowiōny, to mogã nad nim siedzieć i trzi dni, coby zrobić korektã, ale jak sie kopiyruje i wklejŏ po jednym zdaniu z błyndym piytnŏście razy, to niyskorzij inksze ludzie prziłażōm i myślōm, że tak mŏ być. Jak idzie ô przeciepowanie, to jedyn artikel żech przeciep i chciołch go zmiynić na ślabikŏrz (zmiyniōm ino te, co majōm muster 'ort'), ale było ćwierć na czwŏrtõ w nocy, toch poszoł spać. ;) To jak mōm robić? Mogã robić przekerowanie ze ślabikorzowyj pisowni na ôryginalnõ adresã? --Uostofchuodnego (dyskusyjo) 13:18, 10 siy 2016 (CEST)

No to przecã i wieś, i ChLR były we tym czeskim zapisie. :D Jŏ tykōm ino artikli, co sōm we kategoryji Artikle kere trza sprawdzić w poprawnośći zapisowańo, a ône wszyjske używajōm czeskich liter. Steuera niy tykōm nic. --Uostofchuodnego (dyskusyjo) 13:55, 10 siy 2016 (CEST)

Czyrwjůne linki na przodńij zajće[edytuj zdrzōdło]

Pyrsk, ńy wydowo Ći śe tyż, aże te czyrwjůne linki na przodńij zajće felerńe wyglůndajům? Krol111 kontakt 15:59, 7 lis 2016 (CET)

Drugo sprawa [1] Krol111 kontakt 16:20, 7 lis 2016 (CET)

Wikipedia articles should be based on reliable, published sources[edytuj zdrzōdło]

Xx236 (dyskusyjo) 07:55, 19 kwi 2017 (CEST)

Thank you[edytuj zdrzōdło]

Wiklesia.jpg
Thankyou very much Mr. Lajsikonik for your brilliant translation help!
I am exceptionally Grateful. The Silesian language looks really nice.
May you be blessed!
Yours Sincerely, --DaveZ123 (dyskusyjo) 09:37, 2 wrz 2017 (CEST)

Wyrůżńůny artikel na przodńij zajće[edytuj zdrzōdło]

Tyn Wyrůżńůny artikel na przodńij zajće trzeja gibko půmjyńić. Tam je feler na felerze i gańba je to kajś pokazować. Propůnuja wrůćić do strzigi. ◄Ozi► a uůnygo godka 19:53, 4 lut 2018 (CET) PS Ja, wrůćůł żech sam. :)

 • A jeszcze śe myśla, że mogymy wyćepać z wjyrchu ta informacyjo uo możebnośći pisańo we (tfu!) ślabikorzowym szrajbůnku. ◄Ozi► a uůnygo godka

Flower of the month[edytuj zdrzōdło]

Omieg górski (Doronicum austriacum)

Hi Lajsikonik

For your huge efforts on Silesian Wikipedia I want to present you the Flower of the month.

Best regards, --Holder (dyskusyjo) 18:38, 1 paź 2018 (CEST)

translatewiki.net[edytuj zdrzōdło]

Hi Lajsikonik, sorry for English. I propose you to revive translating MediaWiki interface to Silesian, after over 9 years. Just go to [2]. Vlad5250 (dyskusyjo) 12:53, 3 lut 2019 (CET)

Hi.[edytuj zdrzōdło]

Hello, Lajsikonik! Can you change your mind? I like articles with pictures. I think you too. Yes, I know about Wikimedia Commons. BUT! Almost none of readers don't know about it! So, please add pictures to Czerńihůw. I can discard your edit, but it will be edit's war, I don't like it. Ok. It's my point of view and I will be grateful if you'll do it. Thanks.--Nickispeaki (dyskusyjo) 15:19, 18 kwi 2019 (CEST)

Cytaty[edytuj zdrzōdło]

Serwus, je na ślōnskij Wiki szymel na cytaty, taki jak na inkszych wersyjach jynzykowych? Bo szukōm i niy widza, a by sie przidoł. Jak bych coś prōbowoł poskłodać, a by sie mi posmolyło, to pōmożesz mi to dokludzić do porzōndku w razie czego? --Uostofchuodnego (dyskusyjo) 14:15, 20 siy 2019 (CEST)

Niy, niy, jo niy pytōm ô Wikicytaty, ino ô muster, że jak pisza hasło na ślōnskij wiki, to żeby to sie dobrze pokazowało we przipisach. Jak we angelskij wiki je {{cite web}}, {{cite book}} i tak dalij.--Uostofchuodnego (dyskusyjo) 14:59, 20 siy 2019 (CEST)

Muster:Ôsoba_infoszachtla/Wikidata/Zandkastla[edytuj zdrzōdło]

Serwus, szło by to wyciepnōńć? Boch prōbowoł kōmbinować, a żech sie niy skapnōł, że potym niy poradza tego skasować. :) --Uostofchuodnego (dyskusyjo) 14:37, 22 siy 2019 (CEST)

Wrocław[edytuj zdrzōdło]

Szło by to przeciepnōńć nazod do Wrocław? Dodoł żech przipisy, kaj te miano je. Ôkrōm tego żech prziwrōciōł miana we Breslawsko gwara, Fana Breslawji, tōż je tyż by trza przeniyć so Wrocławsko gwara i Fana Wrocławia. Je jeszcze wiyncyj haseł, co tyn sōm używocz przeciep bez podowanio przipisōw, a nawet chocioż były przipisy przeciwne, to ôn na nie niy patrzoł:

 1. Růżano Gůra
 2. Cukmantel
 3. Koźo Szyja
 4. Bismarkhuta

--Uostofchuodnego (dyskusyjo) 19:38, 22 siy 2019 (CEST)

Po prowdzie to żech mōg przed siebie przeniyś te hasła ô fanie i gwarze, tōż ino przekerowania trza wyciepnōńć. --Uostofchuodnego (dyskusyjo) 19:49, 22 siy 2019 (CEST)

Graf vs Count[edytuj zdrzōdło]

A jo bych jednak bōł za tym, żeby counties ôpisować za grofstwa abo krysy. Po polsku jedno i druge to hrabstwo. Po niymiecku za to na counties sie godo Kreise, tak samo jak na krysy we Polsce. To samo ze Czechami, co godajōm okres na county, tōż i Niymcy, i Czesi majōm inksze zwyki nazewnicze. Rozchodzi sie ô to, że po ślōnsku dycki my mieli ino "grof" i "grofstwo", a słowo "hrabia" szyrzyj pojawio sie dopiyro ôd niydowna (piyrszy roz we latach 80.), jak polski jynzyk sie zaczōn ciś ze kożdyj strōny i nōm zaczła siadać znajōmość godki. Niy szło by tego tak rozwiōnzać? --Uostofchuodnego (dyskusyjo) 22:41, 29 siy 2019 (CEST)

CSS[edytuj zdrzōdło]

Serwus! Szło by zaimportować CSS ze polskij Wikipedyje? Sformatowałoby nōm to infoboksy, navboksy i inksze rzeczy. Przigotowałoby to tyż formatowanie przipisōw, bo kedyś sie przeportuje format przipisōw ze angelskij wiki podle tego tutoriala. Tukej je polski common.css, a sam nasz common.css. Styknie nadpisać zawartość naszego tym ze polskigo i niy powinno sie nic rozsuć, a jakby coś było niy tak, to tam niy bydzie dużo do poprowianio.--Uostofchuodnego (dyskusyjo) 11:16, 31 siy 2019 (CEST)

Dziynki, poprosiōł żech ich. --Uostofchuodnego (dyskusyjo) 14:27, 31 siy 2019 (CEST)

Używacz:UostofchuodnegoBOT[edytuj zdrzōdło]

Serwus! Mōg bych prosić ô dodanie Używacz:UostofchuodnegoBOT do botōw? Testowoł żech go już manualnie i to sōm artykuły ôd niego: Tarzetta jafneospora, Tarzetta gaillardiana, Tarzetta spurcata, Tarzetta scotica.--Uostofchuodnego (dyskusyjo) 11:55, 1 wrz 2019 (CEST)

A jako admin niy mŏsz nic przeciw? Bo na Meta piszōm, że trzeba dostać akceptacyjõ społeczności.--Uostofchuodnego (dyskusyjo) 12:31, 1 wrz 2019 (CEST)
Jo je za, szło by pobotować artikle ntp. o gminach we kerymś kreju. Gatůnki tyż by szło. Lajsikonik (dyskusyjo) 15:09, 1 wrz 2019 (CEST)
Z tymi geograficznymi na zicher by szło coś zrobić, ino jeszcze niy wiym jak, bo we zoologiji i botanice idzie używać łacińskich mian, co z nimi nic niy trza robić, a geograficzne mogōm sie ôdmiyniać. A możno by tak przeportować infoboksy ze polskij wiki i jŏ bych zrobiōł kōnwertery polskich infoboksōw do ślōnskich? Już żech zrobiōł kōnwerter cytatōw, to infoboksy tyż by szło.
Szkoda, że Ślōnskŏ Wikipedyjŏ je dōmyślnie we steuerze, bo jŏch pŏrã dni tymu chcioł dodać coś do jakigoś geograficznego hasła (ze pōmocōm translatora; pōmŏgōm sie nim tyż przi inkszych hasłach) i żech niy mōg, bo bōł we steuerze;) Po prŏwdzie jak Ślōnskŏ Wiki zaczynała, to niy było ani ślabikŏrza, ani tela literatury w nim, tōż możno by jōm zunifikować ze resztōm? Hned wyjdzie LibreOffice po naszymu, a we październiku bydzie Ubuntu, jedno i druge we ślabikŏrzu, je już tyż ślabikŏrzowy korektōr tekstu. Steuer je tak fōnetyczny, że idzie go skōnwertować botym na uproszczōny ślabikŏrz. Już żech take coś zrobiōł ze ôryginalnymi tekstami ôd Steuera.--Uostofchuodnego (dyskusyjo) 17:57, 1 wrz 2019 (CEST)

Ślabikŏrz[edytuj zdrzōdło]

Ja, to prowda, że tyn połny ślabikorz niyma nojlepszy; jo czas ôd czasu nawet na niego przezywōm. I to tyż prowda, że ôn je podany na polski alfabet, ale to je skuli tego, żeby nastympne pokolynia bajtli mogły sie uczyć ślōnskij godki i w nij wyrobiać (to pisoł Mirosław Syniawa we „Ślabikŏrzu niy dlŏ bajtli”: we inkszych krojach we Europie nojlepsze efekty postrzōd bajtli dowały alfabety podane na te z jynzyka wiynkszości, bo te bajtle niy muszōm sie ekstra uczyć cołkigo nowego alfabetu ino poru liter). Joch tyż kedyś pytoł „Co to je za cudaczny polski alfabet?”, alech w kōńcu pōmyśloł sie, że to, żeby godka sie trzimała, je ważniyjsze ôd tego, że tyn alfabet mi estetycznie niy pasuje. ;)

Ta strata używoczōw to je wierza problym wszyjskich crowdsourcingōw. Tyś je tyż admin polskij wiki, to na zicher widziołś, że tam tyż przidzie ftoś, fto bez pōł roku natrzasko dwiesta haseł, wypoli sie i sie straci. Ale na jego plac przichodzōm inksi i jakoś sie to kulo. U nos je mało ludzi i niy ma kōmu pisać. Chyba tōż barzij skirz wypolynio, a niy ślabikorza, bo dyć to je ino wariant. Kożdy mōg durch pisać we steuerze.

Padosz, że je za kyns liter. Ksiōnżki z wiynksza wychodzōm we ślabikorzu uproszczōnym, znaczy tym, co je ino ze ô i ō. Jo pisza na wiki połnym, bo jakby co, to idzie hurtym przekōnwertować go na uproszczōny. W drugo strōna już by trza było manualnie, a to by było za moc roboty. Jak weznōńć zdanie ze hasła Życie i je przerobić na uproszczōny ślabikorz, to by to wyglōndało tak:

 • Cycacze zdōminowały bezma kożdõ niszã ekologicznõ (tak morskõ, jak i lōndowõ) i niykej ôsiōngały miary srogsze aniżeli te, co żyjōm terŏz.
 • Cycacze zdōminowały bezma kożdo nisza ekologiczno (tak morsko, jak i lōndowo) i niykej ôsiōngały miary srogsze aniżeli te, co żyjōm teroz.
 • Cycacze zdůminowały bezma kożdo ńisza ekologiczno (tak morsko, jak i lůndowo) i ńykej uośůngały mjary srogsze ańiżeli te, co żyjům teroz.

Dodołch tyż wersyjo we steuerze, żeby było widać, że zaś takij srogij rōżnice niy ma. ;) W kożdym razie szło by zrobić hasła we uproszczōnym, a tam, kaj połny by bōł przidajny abo jak by tako była decyzyjo ôsoby, co pisze (jak by to bōł bez przikłod jaki ôpolok), to by bōł we haśle na wiyrchu muster, że to je hasło pisane we połnym. Na angelskij wiki tyż tak majōm, że jak je jakiś lokalny wariant angelskij godki we haśle, to je zaznacżōne.

Z tymi czerwōnymi linkami to wiym, to je do poprawiynio. Po prowdzie jakby przerobić je na uproszczōny ślabikorz, to zaroz połowa by sie zrobiyła modro.

W kożdym razie jo ino delikatnie sugeruja, niy chca nic wymuszać. To je prowda, że ślabikorz zaczōn dōminować, tak jak żeś sie boł te ôziym lot tymu, ale jak już dōminuje we literaturze i nowych technologijach, a ludzie dō niego prziwykajōm, to szło by to spotrzebować, żeby prziszli i pisali hasła. Chyba sōm prziznosz, że już lepszy ślabikorz aniżeli te szpotlawe i połne felerōw Wiki Pszaje Zabytkom: Kńipśńij jaki dynkmal, dej hilfa Wikipedyji a wygrej!. :) --Uostofchuodnego (dyskusyjo) 11:36, 2 wrz 2019 (CEST)

Małopolska[edytuj zdrzōdło]

Serwus! Te miana Małopolska i małopolski sōm dobrze po naszymu:

 • panowie małopolske klynkali na parodji mszy przed łobwodzónym yjzlym - Ojgyn z Pniokōw
 • Niydowno czytoł żech spōminki jednego małopolskigo inteligenta - Melon
 • Słowo te bezma prziszło na Ślonsk z Małopolski. - Kadłubek

Przi tym moło- możno to skuli sugestyje, że mōmy take pory słōw:

 • za piecym - zopiecek
 • za gowōm - zogōwek
 • naczynić - noczynie
 • narodzić - norōd

I inksze. Ône sie tworzōm przi prefiksach za- i na-, jak sie ich używo przi rzeczownikach. Ale bez to, że przi Małopolska mōmy mały, tam nic niy przechodzi do o.

A jeszcze zastanowiōm sie nad przerobianiym polskich nazw na ślōnski zopis. Niy wiym, czy to je dobry pōmysł, bo dyć to sōm blank cudze miana ze cudzyj godki. Czeske sōm tak samo cudze i niy sōm przerobiane, a przeca jak mōmy Zábřeh, to żeby było kōnsekwyntnie, to by trza było napisać Zobrzeg. I czeski, i polski sōm z perspektywy ślōnskij Wikipedyje tak samo cudze i mi sie zdowo, że take dōmyślne przerobianie polskich mian na ślōnski zopis pokazuje, że ślōnski to je polski, ino trocha inkakszyj zapisany.--Uostofchuodnego (dyskusyjo) 10:17, 3 wrz 2019 (CEST)

Okej, ale jak byda mieć czas, to zrobia trocha porzōndku ze mianami geograficznymi we Czeskim Ślōnsku, bo ône sōm ôstawiōne we ôryginale, a dyć tam sie godo po naszymu i tam sōm miana, co winny być na Wikipedyji. Tak na wartko, toch widzioł:
 • Dětmarovice Dziećmorowice - we polskij wiki tyż tak je, bo to je lokalne miano, co było wciōngniynte do polskigo katalogu mian.
 • Petrovice u Karviné Pietrowice - ludzie z tamtych rejōnōw sie nerwujōm we necu, że jak coś je napisane po naszymu, to tam stoji Piotrowice, a ôni tak niy padajōm, bo padajōm Pietrowice.
 • Karviná Karwino (tukej mōmy forma przimiotnikowo, co nawet sie ôdmiynio Karwinyj: namōwił ich, aby szli ś nim po te swoji prawa do Karwinej - historyjo ô zniesiyniu pańszczyzny we Zaraniu Ślōnskim)
 • Orlová Ôrłowo (tak samo przimiotnikowo: Już w Ligotce downo byli! / W Orłowej, w Gruszowie - Pawoł Kubisz, Przednōwek)
--Uostofchuodnego (dyskusyjŏ) 16:18, 3 wrz 2019 (CEST)

Interwiki[edytuj zdrzōdło]

Ja skapnōł żech sie dzisiej. Chyba byda musioł to zrobić ryncznie. Chodzōm jeszcze boty, co zamiyniajōm stare linki na Wikidata? Bo bych to mōg dodać do bota, żeby dodowoł stary link, a inkszy bot by to przerobiōł na nowe interwiki.--Uostofchuodnego (dyskusyjŏ) 20:51, 3 wrz 2019 (CEST)

A, już widza, że Emausbot to durch robi. To niy ma źle. :) --Uostofchuodnego (dyskusyjŏ) 21:01, 3 wrz 2019 (CEST)

Przestrzynie mian[edytuj zdrzōdło]

Serwus, posłołch do Wikimedia poprowki do linkōw, bo szterowało mie te "Szpecyjalna", brak przełożōnych przestrzyni mian i to, że je problym z rynderowaniym linkůw abo linkōw, i sie źle pokazujōm. Za pora dni i stereowe, i ślabikorzowe bydōm sie pokazować dobrze. Jedna rzecz, co żech sie rozpyńdziōł, to to, żech hurtym dodoł przekłady wszyjskigo i doł żech tam kategoryjŏ i zbiōr zamiast kategoryjo i plik. Przi zbiorze skuli tego, że niy ma słowa plik po ślōnsku, i we Wordpressie, Ubuntu i LibreOffice je użyte zbiōr, tak jak po czesku je soubor. Z tym kategoryjŏ toch z autōmatu wpisoł po ślabikorzowymu, ale kategoria powinno tyż fungować. Jak coś by sie posuło, to puszcza bota.--Uostofchuodnego (dyskusyjŏ) 15:52, 5 wrz 2019 (CEST)

Już żech sie dowiedzioł, że plik i kategoryjo tyż bydōm fungować, tōż nic sie niy posuje. :) --Uostofchuodnego (dyskusyjŏ) 17:04, 5 wrz 2019 (CEST)

Bot[edytuj zdrzōdło]

Serwus, wymyślōł żech, jak zrobić, żeby interwiki były we tych hasłach, co mōj bot by dodowoł. Ôn bydzie dodować interwiki we starym formacie, a Emausbot przidzie co pora dni i przerobi to na nowe interwiki. We Tarzetta jafneospora zrobiōłch test, czy to bydzie fungować i wszyjsko je okej, tōż poprosiōł żech na Wikipedyjo:Boty ô fana bota. --Uostofchuodnego (dyskusyjŏ) 14:38, 9 wrz 2019 (CEST)

Przodniŏ[edytuj zdrzōdło]

Serwus, wejzdrzij proszã na Projekt Wikipedyjo:Przodniŏ zajta (redesign 2019) i na jego strōnã dyskusyje, kaj tuplikujã, co żech zrobiōł, czymuch to zrobiōł, i jak to bydzie fungować.

Tyn projekt niy pokŏże Ci sie dobrze bez jednyj małyj zmiany ze Twojij strōny. Na wiyrchu sie pokazuje feler, że CSS na Wikipedyjo:Przodniŏ zajta (redesign 2019)/styles.css mŏ model zawartości wikitekst, a potrzebny je Sanitized CSS. To może admin zmiynić na strōnie ChangeContentModel. Jak to zmiynisz, to strōna sie pokŏże tak, jak jŏ jōm propōnujã. Byda fest wdziynczny, jak wszyjsko przejzdrzisz, przeczytŏsz i ôdpiszesz. :) --Uostofchuodnego (dyskusyjŏ) 15:49, 15 wrz 2019 (CEST)

Boty i propozycyjo kōnkursu[edytuj zdrzōdło]

Serwus, siod żech nad tymi hasłami geograficznymi, coś ô nich pisoł, jak my godali ô bocie. Doszoł żech do tego, że bydzie to szło zrobić państwami. Weźnie to kole roku i jak bot skōńczy, to bydzie napisane 1,3 mln haseł geograficznych. Ôkrōm tego żech wejzdrzoł na reszta możliwości i mogymy jeszcze dodać kole 1,1 mln haseł ô zielinach i zwiyrzyntach, tōż w sumie by to dało 2,4-miliōnowo ślōnsko Wikipedyjo kajś na kōniec 2020.

Spōlny kōnkurs Wikipedyje i Wachtyrza[edytuj zdrzōdło]

Zainteresowoł żech tyż ludzi u nos we redakcyji Wachtyrza, żeby zrobić kōnkurs na napisanie dobrych artykułōw na ślōnskij Wikipedyji. Zrobiyliby my tak:

 1. Jo napisza 10-minutowo instrukcyjo pisanio po ślōnsku (alfabet bez znaczynio, rozchodzi sie ô stylistyka i gramatyka).
 2. Jo napisza 10-minutowo instrukcyjo pisanio artykułōw na Wikipedyji, to znaczy kwestyje weryfikowalności, yncyklopedyczności, techniczne, ale wszyjsko krōtko, w pōnktach, żeby ludzie niy musieli sznupać za kożdōm rzeczōm, ino mieli prosto instrukcyjo.
 3. Niykerzi lepij sie znojdōm we wizualnym edytorze (jo wola wikitekst), tōż trza by dodać dō niego mustry cytowanio - to robi admin.
 4. Na Wikipedyji bydzie potrzebno strōna kōnkursu ze krōtkim ôpisym, informacyjami ô nadgrodach i linkami do instrukcyji.
 5. Jak to bydzie gotowe, to na Wachtyrzu napisaliby my artykuły ô kōnkursie i prōmowaliby my to rozmajtymi kanałami.
 6. Jo ze angelskij wiki mōm u siebie na podstrōnie wykoz artykułōw, co Wikipedyjo powinna mieć, tōż szło by taki wykoz dać na ta strōna kōnkursu, żeby ludzie mogli sie znojś pōmysły, ô czym pisać.

Jeszcze niy wiymy, jake nadgrody by były. To sie dogodo. Ale mōmy take rzeczy, co by ludzi interesowały, tōż coś fajnego by my mogli im dać.

Napisz mi, prosza, co myślisz ô takim projekcie. Dej tyż znać, co myślisz ô zmianie wyglōndu przodnij strōny. --Uostofchuodnego (dyskusyjŏ) 13:24, 16 wrz 2019 (CEST)

Dobre, to ze kōnkursym jeszcze sie podowiadujã, bo możno by szło jakes instytucyje w to wciōngnōńć. Widzã, że Regiōnalny Instytut Kultury poro sie uczyniym, jak edytować Wikipedyjo, tōż jeszcze sie poôglōndōmy.
Na projekcie żech przeniōs ôbrozek tydnia wyżyj, dziynki tymu zaroz na samym wiyrchu sōm dwa ôbrozki, a trzeci je niżyj. To je tela samo, co teroz na przodnij je. Jo niy chca dować za moc, żeby to potym niy wyglōndało jak baskijsko abo katalōńsko. Na angelskij je piyńć ôbrŏzkōw, chyba że je pyńdziałek abo piōntek, to je sześ, ino że my niy mōmy sekcyji "Did you know" ani "On this day", tōż mynij wiyncyj balans je taki sōm.
Jo moga sōm wciepnōńć tyn nowy wyglōnd na przodnio strōna, bo ta ôryginalno, co z nij przekerowuje na ta, co je teroz, ôna niyma zabezpieczōno. W sumie to rod bych to zrobiōł, bo tam jeszcze trzi abo sztyry rzeczy bydzie trza dograć, bo mobilny interfejs wybiyro niy wszyjske sekcyje, żeby sie pokozały i trzeba to nasztalować. Niy idzie tego zrobić, jak sie edytuje inkszo strōna niż przodnio, bo to sōm integralne funkcyje MediaWiki. --Uostofchuodnego (dyskusyjŏ) 20:16, 16 wrz 2019 (CEST)

Info[edytuj zdrzōdło]

Bot już funguje jak coś. Nasztalowoł żech 994 artykuły. Chcesz sie napisać artykuł nr 10000? :) A jak ze tōm przodniōm zajtōm? Moga jōm teroz wciepnōńć? A jeszcze jedna rzecz: spōmioł żeś ô tym, żebych sie zgłosiōł na admina, jak ludzi prziciōngna. A możno mōgbych sie zgłosić teroz? Bo niy moga ruszyć przipisōw, a żech chcioł je przeportować ze angelskij wiki. I chcioł bych zrobić porzōndek ze mustrami, co niy powinny być ruszane ôd bele kogo. --Uostofchuodnego (dyskusyjŏ) 16:42, 18 wrz 2019 (CEST)

Okej, zrobiōne, to je dziesiyńciotysiynczny artykuł na Ślōnskij Wikipedyji. --Uostofchuodnego (dyskusyjŏ) 20:35, 18 wrz 2019 (CEST)
Niy doł żech pozōr ze tōm Ritōm. To skuli tego, że joch jechoł translatorym i ôn myśloł, że "Ora" to je ôd polskigo "orać", tōz zrobiōł "Ôrŏ". ;) Na Wachtyrzu już je wiadōmość ô 10 tys., chocioż jak puszcza bota, to rano bydzie 13 tys. --Uostofchuodnego (dyskusyjŏ) 22:23, 18 wrz 2019 (CEST)
A, richtich. To sie zrobi. :) --Uostofchuodnego (dyskusyjŏ) 23:07, 18 wrz 2019 (CEST)

Zgłoszynie[edytuj zdrzōdło]

Serwus, zgłosiōł żech sie na admina. --Uostofchuodnego (dyskusyjŏ) 13:25, 20 wrz 2019 (CEST)